+38 (093) 627 07 40 Расчет стоимости
Menu

Сложная простота

Леонардо да Вінчі говорив, що простота - це крайній ступінь витонченості. Шекспір ​​заявляв, що стислість — душа дотепності, не кажучи вже про сформульований американським системним інженером Келлі Джонсоном принцип KISS, який є акронімом фрази Keep it simple, stupid (Не ускладнюй, тупиця). Що не візьми – науку чи літературу, інженерну справу чи дизайн – ключем до успіху є простота. Однак її неймовірно складно досягти, і ось чому:

Простота не дорівнює мінімалізму

Говорячи про простоту, люди часто плутають її з мінімалізмом. Але ці два поняття – простота та мінімалізм – зовсім не синонімічні. Мінімалізм прагне передати суть предметів. Його сутність у формі: багато простору, природні кольори, прості форми та відсутність декору перетворюють мінімалізм на допоміжний інструмент для досягнення простоти в дизайні.

Простота, своєю чергою, означає відсутність непотрібних елементів. Це як вирішення завдання та зменшення складності з акцентом на тому, що справді важливо. Іншими словами, простота в дизайні усуває все те, що заважає спілкуванню з аудиторією.

Вона вимагає глибокого розуміння цільової аудиторії

Успіх будь-якого проекту лежить на трьох стовпах: постановці цілей, розумінні аудиторії та ефективної комунікації. Тобто як тільки ви отримали технічне завдання, вам потрібно знайомитись із цільовою аудиторією. Які у неї демографічні та психографічні дані? Які болючі точки? Як їх усунути? Ці питання допоможуть зрозуміти потреби клієнта, звузити вибір дизайнерських рішень, спланувати робочий процес і зробити все якомога простіше.

Наприклад, ви працюєте над проектом, аудиторією в якому будуть жінки віком від 30 до 40 років. Вони живуть у місті, бігають вранці, мають постійну роботу, виконують домашні обов'язки та проводять вихідні із сім'єю. З усього цього можна зробити висновок, що така аудиторія не має часу і бажання на те, щоб занурюватися в хитромудрий дизайн, метафори і складні хитрощі. Їй треба, щоб усе було просто, чітко і зараз.

Спрощення займає час

Американський дизайнер і технолог Джон Маеда у своїй книзі Закони простоти сформулював 10 правил для дизайнерів, які хочуть домогтися простоти:

1. Скорочуй. Найпростіший спосіб досягти простоти полягає у продуманому скороченні. Тобто, якщо сумніваєтеся, сміливо прибирайте.
2. Організація. Перетворює громіздке на компактне.
3. Час. Економія часу відчувається як простота, а очікування як складність.
4. Вчися. Знання спрощує життя.
5. Відмінності. Простота і складність йдуть пліч-о-пліч. Коли переважає одне, друге ефектно виділяється.
6. Контекст Те, що лежить на периферії простоти, не завжди є другорядним.
7. Емоції. Чим більше емоцій , тим краще, не бійтеся додати зайвий орнамент або смисловий шар.
8. Довіра. Ми віримо у простоту, незважаючи на те, які наслідки вона має.
9. Невдача. Деякі речі не можна спростити, не забувайте — на помилках навчаються.
10. Головне правило. Суть простоти в дизайні – прибрати очевидне, додати багатозначне.
Хоча «простота» походить від слова «простий», ви бачите, що вона вимагає пошуків, планування та докладання зусиль. Більше того, щоб зрозуміти психологію простого, потрібно все життя вчитися, розвивати емпатію та бути відкритим до нового. Простота займає багато часу та закони Джона Маеди тому доказ.

Час дорогий

Кожен проект обмежений у часі, і це ще одна причина того, що простота у дизайні – це нелегке завдання. Стрімкий темп сучасного життя спонукає нас братися за кілька завдань одночасно: створювати, планувати, домовлятися та навчатися. Щоб ясно мислити, потрібно правильно розпоряджатися своїм часом, розвивати стійкість до стресів і вміння працювати під тиском.

Чому простота варта зусиль?

Простота це спосіб створити стійке враження. Як ми вже говорили, якщо у вас є чітке розуміння цільової аудиторії, ви маєте всі шанси на успіх. Простота — це питання не лише візуального подання, а ще й сприйняття. Це мистецтво робити складне простим. Це справді нелегко, але зусилля того варті.
chevron-up